Prosinec 2014

Háčkování prsty

18. prosince 2014 v 17:21 | Rézi |  Tvoření
Moje mánie stále pokračuje. V Jihlavě jsem objevila pár obchůdků s přízemi a tak peníze jen lítají ;) Přikládám další nové výtvory:
Háčkování prsty /finger crochet

17. prosince 2014 v 6:44 | Rézi |  Tvoření
A je tu nová mánie ;) Háčkování prsty! O co se jedná? Místo háčku máte svůj prst Úžasný Pro názornou ukázku jsem natočila takové rychlo video ZDE

Je to zábavná a rychlá metoda, jak si vyrobit nekonečnoou šálu okolo krku, nebo cokoliv, co Vás napadne. Většinou používám přízi dvojitě a doporučuji spíše silnější typy přízí, protože tenké se mají hodně tendenci motat a je velmi těžké chytit "rovinu" bez překroucení ;)

Zde pár výtvorů, které budu doplňovat:
Recenze paletka očních stínů z e-bay

6. prosince 2014 v 19:10 | Rézi |  Nákupy
Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti s paletkou 168 stínů z ebay. Mnohé youtuberky a blogerky si ji chválily. Jedná se o tuto paletku:

Zakoupila jsem ji ZDE.
Mě vyšla na 210,- + cca 60,- poštovné, nyní už je za dráž.

Za to, že paletka došla skoro po dvou měsících (už jsem ani nedoufala), prodejce nemůže. Že došla rozbitá a nefunguje otvírání a je rozdrcený jeden stín, za to taky nemůže. Ovšem, musím říct, že nadšení se nekoná. Některé stíny jsou matné, některé se třpytkami. Některé jsou se slušnou pigmentací, některé neudělají ani Ň. Zatím jsem je zkoušela bez podkladové báze a nic moc štětcem (jsem na cestách), tak uvidíme, jestli se můj názor změní. Stíny po nanesení na oko bez podkladové báze nevydržely moc dlouho.
Každopádně horní obrázek nalíčených očí nad paletkou se zřejmě konat nebude. Za mě zatím spíše zklamání. Pro takové to experimentování s barvami a hledání své oblíbené kombinace asi ok, pro nějaké větší akce nedoporučuji. Zkusím případně přidat pak zkušenosti po nanesení na podkladovou bázi.

9.12. - jak jsem slíbila, tak přidávám zkušenost ještě po nanesení podkladové báze + práce s kvalitnějšími štětci
Musím říct, že reputace napravena. Šáhla jsem po kvalitnějším štětci a stínech, které spíše obsahují třpytky a mají krémovější konzistenci. Musím říct, že jsem změnila názor a přecejen jde něco smysluplného se stíny vytvořit. Počáteční skepse mne opustila a tímto se stínům omlouvám ;)

Vánoční tvoření

3. prosince 2014 v 21:06 | Rézi |  Tvoření
Trocha inspirace z mojí dílny ;)