Zkušenosti s hledáním zaměstnání

8. srpna 2014 v 8:45 | Rézi |  Osobní rozvoj
Jak jsem v předešlém článku psala, jsem na vážkách, zda stále "jen" podnikat, nebo si i najít zaměstnání a podnikání si dělat po večerech. Zkusila jsem jít vstříc nové výzvě, novým zkušenostem. Mám chuť si rozšířit svoje dovednosti a vědomosti a využít i svoje vzdělání.

Takže...první výzva - napsat životopis. Řeknu vám, že jsem tam fakt cucala z prstu. Člověkovi se zpětně těžko vybavují jeho zkušenosti, které by stály za zmínku do životopisu. Tak nějak naostro jsem životopis a motivační dopis psala poprvé. Není to nic lehkého. Doporučuji uvést všechny dovednosti a zkušenosti, které máte. Jakožto absolvent praxí nepřekypujete, takže se hodí všechny kurzy, vedení lekcí, praxe během školy, školení atd.

No, životopis tedy sepsán, oslovila jsem asi 4 organizace v mém novém přechodném bydlišti. Výsledek? 2 organizace měly již obsazenou pozici (i když jejich inzeráty na servrech tuším visí doteď), další 2 organizace mi ani neodepsaly.

Počkala jsem pár dni, ale nic se nedělo. Tudíž, tudy cesta nevede. Zasedla jsem k internetu a ve svém okolí pohledala organizace typu: školy, školky, domovy, úřady atd., kde bych se mohla uplatnit. Životopis jsem posílala včer po obědě a do dnešního rána mi odepsali už 3 organizace. Pro jednu - MŠ, nemám kvalifikaci, ale řadí mne do databáze, domu mládeže se mám ozvat v září a z úřadu mi odepsali, jestli mám zájem se zařadit cca k 500 uchazečům do databáze Usmívající se Zařadit jsem se nechala. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet nadále.

Zprvu jsem se bála životopis vůbec někam poslat, včera jsem se otrkala dosti. Nyní uvažuju, že pošlu životopis i mimo svůj obor. Velkou brzdou je u mne absence souvislé praxe v oboru a neznalost cizích jazyků. Musím se na to zaměřit. Neustále s tím začínám a končím - "věčný začátečník"... Nejsem hloupá, ale lenošná .... :(

Právě jsem se odvážila poslat životopis i do technické firmy, kde pracuje můj přítel. Co bych tam mohla dělat? Personalistiku? Nevím...za pokus to stojí.

Nicméně na konec mne napadá ještě jedno. Množství nabízených míst pro moje vzdělání je velmi malé, tudíž píšu tzv. "spekulativní dopisy". Zkrátka vyhledám organizaci, která mne zaujala a napíšu jí poptávku na zaměstnání. Něco ve smyslu, že jsem nenašla odkaz na výběrová řízení, ale i přesto zasílám svůj životopis.

Pokud nabydu dalších zkušeností, tak se ráda podělím. Možná jsem se měla lépe učit a vystudovat nějaké inženýrství Úžasný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama